Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR
Купи!

Aeon Active CX Dark Grey

4,725 ден-30% OFF

SKU: A00420C Категории , , , , , , , Ознака:
SHARE

Опис

FUTURE FORCE.
A brand new take on comfort and mobility, the Converse Aeon Active CX creates ergonomic comfort and security out of future-facing design. A combo mesh and elastic stretch-bootie upper makes for a breathable, comfortable fit, and the innovative construction from upper to footbed maximizes support. A heel pull and TPU heel wedge allows for easy on and off, while a sculpted CX midsole and a PU drop-in CX foam ensure an incredibly lightweight, comfortable ride.

PRODUCT DETAILS
Low-top sneaker with innovative upper construction and premium comfort technology
Stretch bootie upper for breathability and fit
Sculpted CX midsole and PU CX drop-in for superior, lightweight comfort
Heel loop and TPU heel wedge for easy on and off
Minimal Star Chevron branding

Specifications

Бренд

Број LU

36 (4), 37 (4.5), 37.5 (5), 38 (5.5), 38.5 (6), 39 (6.5), 40 (7), 40.5 (7.5), 41 (8), 42 (8.5), 42.5 (9), 43 (9.5), 44 (10), 44.5 (10.5), 45 (11)

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

LU - Водич за големини

UKEUДолжина на стапало
33521 cm
3.535.521.5 cm
43622 cm
4.53722.5 cm
537.523 cm
5.53823.5 cm
638.524 cm
6.53924.5 cm
74025 cm
7.540.525.5 cm
84126 cm
8.54226.5
942.527 cm
9.54327.5 cm
104428 cm
10.544.528.5 cm
114529 cm
11.54629.5 cm
1246.530 cm
134731 cm
Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени