Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR

VOSS WOMEN’S LEATHER STRAP SANDALS

9,700 ден

SKU: DM24233001 Категории , ,
SHARE

Опис

Our Voss sandal is back. And it’s bolder than ever. Built from Hydro leather with two adjustable straps, the sandals demand attention, all summer long. They sit on a super-lightweight, standout Pop color sole with a ripple tread — held in place with a tough-as-nails Goodyear welt.

  • Adjustable straps
  • Our Goodyear-welted lines are heat-sealed at 700°C and reinforced with our signature welt stitch
  • For half sizes, we recommend going down a size
  • Platform height: 1 1/2 in; Heel height: 1 7/8 in

Specifications

Бренд

Материјал

Кожа

Dr.Martens број

3 (36), 4 (37), 5 (38), 6 (39), 6.5 (40), 7 (41)

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени