Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR
Купи!

Vans x Daniel Johnston Pullover Hoodie – Black

3,045 ден

SKU: VN0A7SFJBLK1 Категории , , , Ознака:
SHARE

Опис

The Vans Skateboarding X Daniel Johnston collection was inspired by his iconic cassette tape artwork. In his early songwriting years, Daniel would hand-draw on individual cassettes and give them to friends and strangers. The artwork on this collection features a checkerboard created from these cassettes, as well as the same lo-fi, gritty execution from Johnston’s iconic art.

The Vans X Daniel Johnston Pullover Hoodie has long sleeves, a front pouch pocket and Daniel Johnston artwork on the front and back.

Composition: 100% COTTON

Specifications

Бренд

Големина облека

S, M, L, XL

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени