Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
 • ден MKD
 • € EUR

Vans Old Skool Checkerboard

6,150 ден

SHARE

Опис

The Primary Check Old Skool, the Vans classic skate shoe and first to bear the iconic sidestripe, is a low top lace-up featuring sturdy suede and canvas uppers and a checkerboard pattern. It has re-enforced toecaps to withstand repeated wear, padded collars for support and flexibility, and signature rubber waffle outsoles.

 • Upper: 
  Genuine leather – Full grain leather, Suede,
  Fabric – Fabric
 • Sole: 
  Rubber
 • Insole: 
  Textile
 • Lining: 
  Textile
  • Size and fit

   • Sole thickness: 
    2 cm
   • Shoe’s weight (smallest size): 
    340 g
   • Total height: 
    10 cm

Specifications

Бренд

Број EU

35, 35.5, 36, 36.5, 37, 37.5, 38, 38.5, 39, 39.5, 40, 40.5, 41, 41.5, 42, 42.5, 43, 43.5, 44, 44.5, 45, 45.5, 46, 46.5, 47

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени