Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR
Купи!

Pro Leather Stone

2,600 ден

SHARE

Опис

MIAMI AFTER DARK.

In the ’70s, the Pro Leather made a name for itself as one of the most iconic basketball shoes of all-time. Inspired by the vibrant lights of Miami nightlife, we’ve updated the original for show-stopping everyday style. Heritage details like a brick pattern outsole tie back to our history on the court, while a mixed-material build of canvas, ripstop, and leather bring unexpected texture and style. Transparent, color-popped overlays complete the look.
WHY YOU SHOULD BE DOWN
  • High top mixed-material sneaker featuring canvas, ripstop, and leather.
  • OrthoLite cushioning for all-day comfort.
  • Bright pops of color and transparent accents for added style.
  • Original brick pattern outsole.
  • Iconic Star Chevron branding.

Specifications

Бренд

Број LU

41 (8), 42.5 (9), 43 (9.5), 44 (10), 45 (11), 46 (11.5), 46.5 (12)

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

LU - Водич за големини

UKEUДолжина на стапало
33521 cm
3.535.521.5 cm
43622 cm
4.53722.5 cm
537.523 cm
5.53823.5 cm
638.524 cm
6.53924.5 cm
74025 cm
7.540.525.5 cm
84126 cm
8.54226.5
942.527 cm
9.54327.5 cm
104428 cm
10.544.528.5 cm
114529 cm
11.54629.5 cm
1246.530 cm
134731 cm
Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени