Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR

PAMPA HI ZIP WL

7,990 ден

SKU: 05982-010 Категории , , ,
SHARE

Опис

A soft nubuck version of our iconic Pampa Hi. Warm lining to keep your feet comfortable in the city and zippers on the medial side for easy on/off.

  • UPPER: nubuck leather
  • LINING: synthetic wool 100% polyester
  • SOCKLINER: die cut eva + heel cup – cover in 100% polyester
  • BOTTOM + TOE CAP: Rubber + Die cut EVA
  • BRANDING: woven label on tongue / woven label at the bottom of lateral quarter / rubber patch on lateral quarter / GPS logo print on inner zip flap
  • FEATURES: 2 tones flat lace in polyester / eyelets / zip on medial side with microfiber inner flap / zipper puller in leather / nylon heel loop / removable insole

Specifications

Бренд

Број EU

40, 41, 41.5, 42, 42.5, 43, 44, 44.5, 45, 46

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени