Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR
Купи!

OVERSIZED COLORBLOCKED HOODIE EGRET MULT

3,490 ден-30% OFF

SKU: 10022963-A02 Категории , , ,
SHARE

Опис

LAYER UP.

The Converse Oversized Colorblocked Hoodie reimagines an everyday favorite with colorblocking in new proportions. Exaggerated sleeves and a roomier fit get just the right amount of shape from thoughtful ribbing at the wrists and hem, flattering the oversized look while leaving layering options open. On-seam side pockets and a larger, jersey-lined hood complete the details. In soft French Terry with a big All Star stamp of approval, front and center.

• Oversized fit, French Terry hoodie with exaggerated sleeves
• Colorblocked design with large rubber Chuck Taylor All Star patch
• Extra roomy, jersey-lined hood
• Easy-access side seam pockets
• 300g French Terry

Specifications

Бренд

Големина облека

XS, M, L, XL

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени