Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
 • ден MKD
 • € EUR

NARTILLA WOMEN’S LEATHER GLADIATOR SANDALS

9,150 ден

SKU: DM24641001 Категории , ,
SHARE

Опис

A minimal, barely-there ankle-tie sandal with a tough attitude, the Nartilla rocks a statement lace detail on top of a durable, lightweight EVA sole — with a slight platform and a sick ripple tread.

 • Ankle-tie, gladiator-style sandal with 72 inch laces
 • Built to last with a durable Goodyear welt
 • Our women’s sandals can run large, we advise ordering a size down
 • Platform height: 1 1/2 in; Heel height: 1 7/8 in
 • MATERIAL

  This PU-coated leather features a matte finish and is smooth to the touch.

  CONSTRUCTION

  Goodyear Welted – the upper and sole are heat-sealed and sewn together, providing more comfort and durability for years to come

Specifications

Бренд

Dr.Martens број

3 (36), 4 (37), 5 (38), 6 (39), 6.5 (40), 7 (41)

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени