Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR
Купи!

Lakes STX Nubuck Fango

7,630 ден-30% OFF

SHARE

Опис

The epitome of classic Italian design and the culmination of decades of boot- making experience, the Lakes is a men’s trekking boot built using the finest Anfibio leather, which provides all of the protection and durability you would expect from a one-piece construction, alongside a smooth, full-grain finish.

For added protection the Lakes includes a Sympatex waterproof and breathable liner, making it ideal for wet-weather use.

Underfoot a firm flex and grippy Vibram Sorapiss sole unit combine to offer the stability and traction required for walking longer distances over uneven ground or carrying a heavy pack.

Specifications

Бренд

Број EU

40, 41, 44, 45, 46

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени