Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR

KIMBER LOGO WEBBING STRAP SANDALS

10,390 ден

SKU: DM27351001 Категории , , ,
SHARE

Опис

Ear-shattering Docs DNA. These brand new sandals are fitted with an amped-up AirWair ‘with Bouncing Soles’ tag. A contemporary rework on a classic Docs sandal, this towering silhouette is built from Hydro leather with AirWair-branded velcro straps. Finished with yellow stitching and contrast Gunmetal scripting.

  • Hydro is a smooth-to-the-touch PU-coated leather with a matte finish. Clean by wiping with a damp cloth only
  • Adjustable ‘Airwair with Bouncing Soles’ velcro straps
  • Signature yellow stitching
  • Platform height: 6 cm
  • Lightweight platform sole

Specifications

Бренд

Материјал

Кожа

Dr.Martens број

3 (36), 4 (37), 5 (38), 6 (39), 6.5 (40), 7 (41)

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени