Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR

KIDS OLD SKOOL HOOK AND LOOP SHOES (4-8 YEARS)

3,690 ден

SKU: VN0A38HDBOV1 Категории , , ,
SHARE

Опис

Strap Closures Create a Kid-Friendly Fit on this Iconic Sidestripe Shoe

The Kids Old Skool V reimagines our iconic Sidestripe shoe by swapping traditional laces for double hook-and-loop closures. With a vibrant rainbow print that pops from all-black uppers, this low-top style maintains its classic appeal while providing an easy, secure fit that ensures all-day comfort.

• Iconic low-top, Sidestripe™ shoe made for kids
• Double hook-and-loop closures
• Durable suede and canvas uppers
• Rainbow print and glitter detail
• Reinforced toe caps
• Supportive padded collars
• Signature rubber waffle outsoles

Composition: SUEDE, CANVAS

Specifications

Бренд

Број EU

27, 27.5, 28, 29, 30, 30.5, 31, 31.5, 32, 32.5, 33, 34

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени