Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR

JARRICK SMOOTH LEATHER PLATFORM BOOTS

15,960 ден

SKU: 27312001 Категории , , ,
SHARE

Опис

A contemporary classic. Built from our original hardwearing Smooth leather on top of a 1 7/8 inch platform sole. Stand out and be counted. An intricate lacing system under a notched facing add extra edge to this boot filled with attitude. Unmistakably DMs with our signature yellow stitching and scripted heel hoop.

  • Hardwearing and famously tough, our Smooth leather can be polished to shine or scuffed-up
  • Our Goodyear-welted lines are heat-sealed at 700°C and reinforced with our signature welt stitch
  • Footbed – Slimmer and a more tapered shape
  • Platform height: 1 1/2 in; Heel height: 1 7/8 in

Specifications

Бренд

Dr.Martens број

3 (36), 4 (37), 5 (38), 6 (39), 6.5 (40)

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени