Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR

JADON BUTTERO LEATHER PLATFORM BOOTS

16,550 ден

SKU: DM30789001 Категории , , ,
SHARE

Опис

MATERIAL

Full-grain, smooth leather, with a satin gloss and luxurious supple feel.

Upper:
100% Leather

Inner:
100% Textile

Sole:
100% PVC

 

CARE INSTRUCTIONS

Clean away dirt using a damp cloth and allow to dry, then apply Dr.Martens clear or coloured wax polish as appropriate, using a Dr.Martens shoe brush, (Neutral can be applied to all colours). Allow to dry, then buff vigorously to desired shine using a second clean Dr.Martens shoe brush. (We advise to use 2 brushes per colour, one to add the polish and the second, clean dry brush, to buff up the leather for the best results).

CONSTRUCTION

This is a Goodyear-welted product. The upper and sole are heat-sealed and sewn together, not merely glued like many footwear constructions.

Specifications

Бренд

Dr.Martens број

3 (36), 4 (37), 5(38), 6 (39), 6.5 (40)

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени