Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR

FLORA SMOOTH LEATHER CHELSEA BOOTS

10,390 ден

SKU: 14649001 Категории , , ,
SHARE

Опис

The Flora chelsea boot in polished black smooth leather. The elastic gusset allows slip on ease and pin dot lining adds an interesting final touch to these durable boots. Flora boots are heat-sealed then stitched and the plain welted sole has no visible construction thread. Care Instructions: Clean away dirt using a damp cloth, allow to dry and apply a correctly coloured wax based shoe polish to restore shine.

 

Upper:
70% Leather, 30% Elastic

Lining:
100% Textile

Sole:
100% PVC

 

MATERIAL

The original Dr. Martens leather: super-durable, with a smooth finish polished to a high shine.

CONSTRUCTION

This is a Goodyear-welted product. The upper and sole are heat-sealed and sewn together, not merely glued like many footwear constructions.

Specifications

Бренд

Dr.Martens број

3 (36), 4 (37), 6.5 (40), 7 (41)

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени