Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR

Embroidered Star Chevron Pullover Hoodie Black

3,390 ден

SKU: 10019442-A01 Категории , ,
SHARE

Опис

RELAXED COMFORT.

The Embroidered Star Chevron Hoodie updates a familiar fit in easy-to-layer French Terry. A self-lined, adjustable hood takes the soft material from the outside in, while a small, embroidered Star Chevron on the left chest adds a stand-out touch. Complete with a larger kanga pocket with outdoor-inspired bartacks at each corner to keep your things secure wherever you wander.
PRODUCT DETAILS
  • Relaxed fit, French Terry pullover hoodie
  • Small, embroidered left chest Star Chevron logo
  • Larger kanga pocket with bartacks for safekeeping
  • Drawcord adjustable, self-lined hood
  • 72% COTTON, 8% COTTON (ORGANIC), 11% POLYESTER (RECYCLED), 9% POLYESTER

Specifications

Бренд

Големина облека

XS, S, M, L, XL, XXL

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени