Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR

DANTE LEATHER LACE UP SHOES

9,150 ден

SHARE

Опис

Deconstructed. Unlined. Raw. Part of our Fusion collection, Dante takes a minimalist approach, with color-matched flat laces, unstructured form (no toe puffs or heel stiffeners) and no ornamentation —nothing but rich leather atop our famous air-cushioned sole. Our Brando leather is full-grain, with a waxy finish designed to acquire character over time.

 

Upper:
100% Leather

Lining:
100% Textile

Sole:
100% PVC

 

MATERIAL

Brando is a full-grain, waxy leather which looks better over time. Tough and durable, you can treat it mean and it’ll develop a worn-in vintage look

CONSTRUCTION

The sole is cemented to the upper.

Specifications

Бренд

Dr.Martens број

3 (36), 4 (37), 5 (38), 6 (39), 6.5 (40), 7 (41), 8 (42), 9 (43), 9.5 (44), 10 (45), 11 (46)

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени