Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR
Купи!

CONVERSE JACK PURCELL SUEDE Surplus Green

1,557 ден

SKU: 149939c Категории , , , , , Ознака:
SHARE

Опис

An all time great silhouette and arguably the best badminton based design of all time, the Converse Jack Purcell has been given a reworking for 2015 using premium materials with this ‘Suede’ iteration. Utilising a soft suede for the uppers with leather trim to tongue and contrast stitching, it is finished with a contrast ‘smile’.

  • Premium Suede Uppers
  • Aluminium Eyelets
  • Leather Trims
  • Contrast Stitching
  • Rubber Toe Cap and Contrast Smile

Specifications

Бренд

Боја

Маслинеста

Материјал

Превртена кожа

Број Converse

7 (40), 10 (44), 11.5 (46)

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Converse Unisex Табела
БРОЈ USБРОЈ EUCM
33522
3.53622.5
436.523
4.53723.5
537.524
5.53824.5
63924.5
6.539.525
74025.5
7.54126
841.526.5
8.54227
942.527.5
9.54328
104428.5
10.544.529
114529.5
11.54630
1246.530.5
134831.5
Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени