Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

Купи!

CONVERSE JACK PURCELL SUEDE Navy

2,590 ден-50% OFF

SKU: 149940C Категории , , , ,
SHARE

Опис

An all time great silhouette and arguably the best badminton based design of all time, the Converse Jack Purcell has been given a reworking for 2015 using premium materials with this ‘Suede’ iteration. Utilising a soft suede for the uppers with leather trim to tongue and contrast stitching, it is finished with a contrast ‘smile’.

  • Premium Suede Uppers
  • Aluminium Eyelets
  • Leather Trims
  • Contrast Stitching
  • Rubber Toe Cap and Contrast Smile

Specifications

Бренд

Боја

Тегет

Материјал

Превртена кожа

Број Converse

7 (40)

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Login
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

ГОРЕ

Кошничка 0

RECENTLY VIEWED 0

Converse Unisex Табела
БРОЈ USБРОЈ EUCM
33522
3.53622.5
436.523
4.53723.5
537.524
5.53824.5
63924.5
6.539.525
74025.5
7.54126
841.526.5
8.54227
942.527.5
9.54328
104428.5
10.544.529
114529.5
11.54630
1246.530.5
134831.5
Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени