Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR
Купи!

CONS PL Vulc Pro Suede Obsidian

3,465 ден-30% OFF

SKU: A02954C Категории , , , , Ознака:
SHARE

Опис

GONE PRO

In the ’90s, skateboarders embraced two Converse styles—the One Star and the Pro Leather. While the One Star was the more popular model of the era, the Pro Leather, a court performance shoe, was the go-to for skateboarders in the know. Built on the Pro Leather, this version has been updated to a more skateboard-friendly, vulcanized sole. Rubber-backed suede, a gusseted tongue, and revolutionary CX foam cushioning set you up for optimal performance, without sacrificing style.
WHY YOU SHOULD BE DOWN
  • Rubber-backed suede low-top skateboarding shoe
  • CX foam cushioning for impact protection
  • Elasticated tongue locks in place for added comfort
  • Traction rubber outsole for better grip
  • Iconic Pro Leather detailing

Specifications

Бренд

Број LU

40.5 (7.5), 41 (8), 42 (8.5), 42.5 (9), 43 (9.5), 44 (10), 44.5 (10.5), 45 (11), 46 (11.5), 46.5 (12)

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

LU - Водич за големини

UKEUДолжина на стапало
33521 cm
3.535.521.5 cm
43622 cm
4.53722.5 cm
537.523 cm
5.53823.5 cm
638.524 cm
6.53924.5 cm
74025 cm
7.540.525.5 cm
84126 cm
8.54226.5
942.527 cm
9.54327.5 cm
104428 cm
10.544.528.5 cm
114529 cm
11.54629.5 cm
1246.530 cm
134731 cm
Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени