Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR
Купи!

CONS ONE STAR PRO SUEDE BLACK

3,700 ден-30% OFF

SKU: 171327C Категории , , , , Ознака:
SHARE

Опис

ONE AND ONLY.

In 1974, Converse launched a low-cut, suede version of the Chuck Taylor All Star, featuring a single star logo on one side—the One Star sneaker. Reissued in the early ’90s, the design gained traction with the skateboarding community thanks to a performance remodel. Today’s One Star Pro provides better boardfeel and impact protection thanks to a CONS traction rubber outsole and molded CX sockliner. The low profile adds total flexibility, while a rubber-backed, suede upper keeps it durable.

• Low-top skate shoe with rubber-backed suede upper
• Poly cotton laces for durability
• CX foam sockliner for impact protection
• CONS traction rubber outsole

Specifications

Бренд

Број LU

40.5 (7.5), 41 (8), 42 (8.5), 42.5 (9), 43 (9.5), 44 (10), 44.5 (10.5), 45 (11), 46 (11.5), 46.5 (12), 47 (13)

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

LU - Водич за големини

UKEUДолжина на стапало
33521 cm
3.535.521.5 cm
43622 cm
4.53722.5 cm
537.523 cm
5.53823.5 cm
638.524 cm
6.53924.5 cm
74025 cm
7.540.525.5 cm
84126 cm
8.54226.5
942.527 cm
9.54327.5 cm
104428 cm
10.544.528.5 cm
114529 cm
11.54629.5 cm
1246.530 cm
134731 cm
Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени