Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR
Купи!

Comic Graphic T-Shirt Blue Unisex

1,323 ден-30% OFF

SHARE

Опис

GOOD KARMA COMIC.

Comic graphics illustrate the Converse Renew mission on this classic fit tee. About 50% recycled cotton and about 50% organic cotton plays host to a comic-style graphic. Earth, nature, and wellness radiates from the artwork, reinforcing the central theme of the collection. Finished with short sleeves and a crew neck to round out the look.
WHY YOU SHOULD BE DOWN
  • Standard fit tee made from about 50% recycled cotton and about 50% organic cotton
  • Comic-inspired graphic promotes the Converse Renew mission
  • Rubber ink print is durable but flexible
  • Ribbed knit collar and short sleeves
  • 50% COTTON (ORGANIC), 50% COTTON (RECYCLED)

Specifications

Бренд

Големина облека

S, M, L, XL, XXL

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени