Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR
Купи!

Chuck Taylor All Star Easy-On Dinosaurs

1,960 ден-30% OFF

SKU: A02441C Категории , , , , Ознака:
SHARE

Опис

PREHISTORIC PARTY

The iconic high top gets redesigned for kids with a cushioned SmartFOAM sockliner and one easy-on strap for quick on and off. In a blast from the past, colorful dinosaurs roam and roar across classic canvas. The look is finished with Chuck Taylor All Star classics, like the iconic star ankle patch and a diamond pattern outsole.
PRODUCT DETAILS
  • High-top sneaker with canvas upper
  • Easy-on strap for convenience
  • Colorful, all-over dinosaur print
  • Classic star ankle patch
  • SmartFOAM sockliner for comfort

Specifications

Бренд

Материјал

Платно

Converse Мали Деца

4 (20), 5 (21), 6 (22), 7 (23), 8 (24), 9 (25), 10 (26)

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Converse Мали Деца

USEUДолжина на стапало
21810.5 cm
31911 cm
42011.5 cm
52112.5 cm
62213 cm
72314 cm
82415 cm
92515.5 cm
102616.5 cm
112717.5 cm
Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени