Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR
Купи!

CHUCK TAYLOR ALL STAR 2V PIRATES INFANT

1,740 ден-30% OFF

SKU: 772875C Категории , , , , Ознака:
SHARE

Опис

SWASHCHUCKLIN.

The low-top legend gets redesigned for the littlest feet—and for adventure. A colorful crew of pirates looks to find treasure across the classic canvas upper, dodging sharks as they go. The look comes styled with Chuck Taylor All Star classics, like the “All Star” woven tongue label and diamond pattern outsole. Finished with a cushioned SmartFOAM sockliner, softened stitches and seams, and two hook-and-loop straps for easy on and off.

• Low-top shoe with canvas upper and two hook-and-loop straps for easy on and off
• Playful, all-over pirate print with shark and octopus characters
• Woven tongue label and midsole stripes
• Diamond pattern outsole
• SmartFOAM sockliner for comfort

Specifications

Бренд

Материјал

Платно

Converse Мали Деца

4 (20), 5 (21), 6 (22), 7 (23), 8 (24), 9 (25), 10 (26)

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Converse Мали Деца

USEUДолжина на стапало
21810.5 cm
31911 cm
42011.5 cm
52112.5 cm
62213 cm
72314 cm
82415 cm
92515.5 cm
102616.5 cm
112717.5 cm
Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени