Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR

CHUCK 70 PLUS CANVAS Black

7,450 ден

SHARE

Опис

An unexpected update on an all-time classic, the Chuck 70 Plus mixes iconic features with future-forward styling. A fusion of mixed-weight canvas comes together with bold, asymmetrical lines for a statement-making look. Spliced rubber and ankle patch details keep all eyes on you, while premium cushioning helps you stay light on your feet.

• High-top sneaker with upper made from about 50% recycled 12oz and 16oz canvas
 • OrthoLite cushioning for all-day comfort
 • An asymmetrical, fused design and elongated tongue for standout style
 • A split rubber outsole distorts heritage Chuck Taylor design elements
 • A spliced Chuck Taylor ankle patch

Specifications

Бренд

Број ASU

3.5 (36), 4 (36.5), 4.5 (37), 5 (37.5), 5.5 (38), 6 (39), 6.5 (39.5), 7 (40), 7.5 (41), 8 (41.5), 8.5 (42), 9 (42.5), 9.5 (43), 10 (44)

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Converse Unisex Табела
БРОЈ USБРОЈ EUCM
33522
3.53622.5
436.523
4.53723.5
537.524
5.53824.5
63924.5
6.539.525
74025.5
7.54126
841.526.5
8.54227
942.527.5
9.54328
104428.5
10.544.529
114529.5
11.54630
1246.530.5
134831.5
Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени