Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR
Купи!

Bormio Pro STX Antra/Black

9,280 ден-20% OFF

SKU: Bormio Pro STX Antra/Black Категории , , ,
SHARE

Опис

Bormio is a classic trekking boot able to guarantee long life and high protection against external agents if properly cared for. The upper is made of a single piece of leather of the highest quality while the waterproof and breathable Sympatex keeps the foot warm and dry even in the most adverse weather conditions. The Vibram bottom combined with a PU midsole offers a high grip and good shock absorption while the 100% recyclable PU outer rand is very light and protects the shoe from possible abrasions due to rocks and debris.

Specifications

Бренд

Број EU

40, 41, 42, 43, 44, 44.5, 45, 46, 48

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени