Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
 • ден MKD
 • € EUR

BLAIRE QUAD HYDRO LEATHER PLATFORM SANDALS Black

10,390 ден

SKU: DM27296001 Категории , ,
SHARE

Опис

Our tough sandal built on our tall but lightweight Zebrilus platform sole. A padded collar and SoftWair footbed keep you going all day. Constructed with durable Hydro leather. Marked as DM’s with our iconic yellow stitches and heel loop.

 • Our SoftWair memory foam footbed ensures comfort from the first step
 • Hydro is a smooth PU-coated leather with a matte finish. Clean by wiping with a damp cloth
 • Platform height: 2.36”Upper:
  100% LeatherInner:
  100% PUSole:
  100% EVA
 • MATERIAL

  This PU-coated leather features a matte finish and is smooth to the touch.

  CARE INSTRUCTIONS

  Wipe away any dirt using a damp cloth. Allow to dry.

Specifications

Бренд

Dr.Martens број

3 (36), 4 (37), 5 (38), 6 (39), 6.5 (40), 7 (41)

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени