Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
 • ден MKD
 • € EUR

1461 POLKA DOT SMOOTH LEATHER SHOES

10,400 ден

SKU: 26877101 Категории , ,
SHARE

Опис

New this season, this high-impact print is a mashup of polka dots and stripes – nodding to our iconic grooved outsole. Set on a Smoke DMS sole, the shoes are printed all over in full-volume polka dot and marked by our signature yellow welt stitching.

 • Second off the DM’s production line, the 1461 is a 3-eye shoe championed for its versatility
 • Hardwearing and famously tough, our Smooth leather can be polished to shine or scuffed-up. It’s up to you. Clean with a damp cloth and care with Dr. Martens Shoe Polish
 • Our Goodyear-welted lines are heat-sealed at 700°C and reinforced with our signature welt stitchUpper:
  100% LeatherInner:
  60% Leather 40% TextileSole:
  100% PVC
 • MATERIAL

  Classic Dr. Martens leather: durable, with a smooth finish.

  ONSTRUCTION

  Goodyear Welted

Specifications

Бренд

Dr.Martens број

3 (36), 4 (37), 5 (38), 6 (39), 6.5 (40)

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени