Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR

1461 PATENT LEATHER SHOES

9,150 ден

SKU: 10084001 Категории , ,
SHARE

Опис

This summer. Make a scene. These standout patent shoes demand attention with every step. Inspired by the sun-bleached summer months, the shoes are built from high shine Patent Lamper and reinforced with our signature yellow welt stitching.

  • Second off the DM’s production line, the 1461 is a 3-eye shoe championed for its versatility
  • Patent Lamper is a fine-grained leather, coated to give a high shine, glossy finish. Clean with a damp cloth and restore its shine with Dr. Martens Patent Cleaner
  • Our Goodyear-welted lines are heat-sealed at 700°C and reinforced with our signature welt stitch

 

 

Upper:
100% Coated Leather

 

Inner:
60% Leather 40% Textile

Sole:
100% PVC

 

Specifications

Бренд

Dr.Martens број

5 (38), 6 (39), 6.5 (40), 7 (41)

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени