Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR

1461 BEX SMOOTH LEATHER OXFORD SHOES Black

13,490 ден

SHARE

Опис

A little extra attitude. Our Bex sole sits between our classic air-cushioned outsole and a full-volume platform — bringing an elevated edge you can wear every day. Here the rugged sole underpins our Original shoe silhouette, built from tough Smooth leather and marked with our signature yellow welt stitching.

 

  • Second off the DM’s production line, the 1461 is a 3-eye shoe championed for its versatility
  • Our Goodyear-welted lines are heat-sealed at 700°C and reinforced with our signature welt stitch
  • Platform height: 1 in; Heel height: 1 3/8 in

 

Specifications

Бренд

Dr.Martens број

3 (36), 6 (39), 6.5 (40), 7 (41), 8 (42), 9 (43), 9.5 (44), 10 (45), 11 (46), 12 (47)

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени