Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
 • ден MKD
 • € EUR

1460 WOMEN’S FAUX FUR LINED LACE UP BOOTS

12,200 ден

SKU: 23912243 Категории , , ,
SHARE

Опис

Get winterized: This is a cold-weather twist on the classic Dr. Martens 8-eye boot, with an extra-tough sole with a commando tread for solid footing — and comes lined with soft, rich and artificial white fur.

 • Lined with faux fur
 • Built on the iconic and comfortable Dr. Martens air-cushioned sole
 • Built to last with a Goodyear-welted construction
 • Made with Orleans, a lightly-textured, soft and waxy leather
 • Made with classic Doc’s DNA, including grooved edges, visible stitching and heel-loop
 • MATERIAL

  A lightly-textured, soft waxy pull-up leather with a heavy handle and supple feel.

  CONSTRUCTION

  Goodyear Welted – the upper and sole are heat-sealed and sewn together, providing more comfort and durability for years to come.

Specifications

Бренд

Dr.Martens број

3 (36), 4 (37), 5 (38), 6 (39), 6.5 (40), 7 (41)

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени