Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR

1460 WOMEN’S ARCADIA LEATHER LACE UP BOOTS

11,600 ден

SKU: 13661601 Категории , , ,
SHARE

Опис

The 1460 is the original Dr. Martens boot. The boot’s recognizable DNA looks like this: 8 eyes, grooved sides, a heel-loop, yellow stitching, and a comfortable, air-cushioned sole. This version is is made with Arcadia, a two tone rub-off leather designed to tarnish with wear, revealing a base color underneath.

  • Built on our iconic AirWair™ Bouncing Soles, which are oil and fat resistant with good abrasion and slip resistance
  • MATERIAL

    A high-shine leather with a base dye and contrasting topcoat, which is rubbed off to reveal the underlying color.

Specifications

Бренд

Dr.Martens број

3 (36), 4 (37), 6 (39)

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени