Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
  • ден MKD
  • € EUR

1460 Vegan Black Felix Rub Off

11,600 ден

SKU: 14045001 Категории , , ,
SHARE

Опис

Our classic unisex 8-eye 1460 boot — that’s 100% vegan.

Our black Felix Rub Off is a high-shine, high-shine synthetic material with a premium feel and a subtle, two-tone finish. But the boot is still a Doc through and through, with grooved sides, yellow stitching and our iconic air-cushioned sole, that’s oil-and-fat resistant with good abrasion and slip resistance. Best of all, the boot’s sole is secured using one of the finest methods of construction: the Goodyear Welt.

 

Upper:
100% Vegan Synthetic

Lining:
100% Textile

Sole:
100% PVC

 

MATERIAL

Vegan-friendly. A synthetic material, which is soft and supple, and has a subtle two-tone finish.

CONSTRUCTION

This is a Goodyear-welted product. The upper and sole are heat-sealed and sewn together, not merely glued like many footwear constructions.

Specifications

Бренд

Dr.Martens број

4 (37), 6.5 (40), 7 (41), 9 (43)

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени