Оригинални брендови!

Брза доставa низ цела Македонија

ден MKD
 • ден MKD
 • € EUR

1460 SMOOTH LEATHER LACE UP BOOTS Yellow

10,990 ден

SKU: 24614700 Категории , , ,
SHARE

Опис

The 1460 is the original Dr. Martens boot. Its instantly recognizable DNA looks like this: 8 eyes, classic Dr. Martens Smooth leather, grooved sides, a heel-loop, yellow stitching, and a comfortable, air-cushioned sole.

 • Original 8-eye boot
 • Constructed on the iconic and comfortable Dr. Martens air-cushioned sole
 • Built to last with a durable Goodyear welt
 • Use our Wonder Balsam to keep your boots clean, protect the leather, and keep it soft and supple

  Upper:
  100% Leather 

  Inner:
  25% Leather 75% Textile

  Sole:
  100% PVC

Specifications

Бренд

Dr.Martens број

3 (36), 4 (37), 6 (39), 6.5 (40)

Следете не
КОРИСНИК
Омилени
Влез
Create an account

Врската за поставување нова лозинка ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта.

Вашите лични податоци ќе бидат искористени за да можеме да ви ги доставиме порачаните производии за други намени опишани во нашата Политика за Услови на користење.

Password Recovery

Ја заборавивте лозинката?Внесете го Kорисничко име или email.Ќе примите врска за да креирате нова лозинка преку email.

ГОРЕ

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Погледни ја листата на омилени